پر بازدیدترین مطالب

حمایت از اشرار و اوباش!


انتشار تصاویری از برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با اوباش و اشرار سابقه‌دار در برخی محلات تهران که اخیراً با تجاهر و گردن‌کشی به ایجاد ناامنی فیزیکی و روانی برای شهروندان پرداخته‌اند، بار دیگر بهانه‌ای شد تا باز عناصر همان «کانون» فعال در کارزارهای ضدنظام در داخل، این‌بار بخشی دیگر از منظومه امنیتی کشور، یعنی ناجا را مورد هدف قرار دهند.

حقیقت آن است که در ماه‌های گذشته، بنا به دلایل مختلف، از جمله برخی شیوه‌ها و سیاست‌های سهل‌گیرانه در دستگاه‌های انتظامی و امنیتی و همچنین وقوع مشکلات حاد اقتصادی، میزان تجاهر و قدرت‌نمایی اوباش و اشرار در سطح پایتخت و شهرهای بزرگ کشور، به طرز ملموسی افزایش یافته است.

 در هفته‌های اخیر، ویدیوها و تصاویر زیادی از نزاع‌های گنگستری اوباش، حملات با قمه، رجزخوانی اشرار و امثالهم در فضای مجازی منتشر شده است. این فیلم‌ها و صحنه‌ها در ضربه زدن به امنیت روانی جامعه تأثیر جدی دارد. از همین رو، نیاز بود و انتظار هم می‌رفت که مسئولان محترم ناجا دست به مانوری در دو وجه عملی و نمادین، برای تغییر این معادله بزنند و بار دیگر علامت «امنیت اجتماعی» به جامعه ارسال شود و در نقطه مقابل، فضای ذهنی اشرار (که متأسفانه در فضای رها شده مجازی در حال جولان دادن و قدرت‌نمایی هستند) ناامن شود؛

 اما با انتشار تصاویر برخورد مقتدرانه نیروی انتظامی با اشرار و حرکات نمادین در خرد کردن هیمنه پوشالی آنان، باز همان قلم‌ها و زبان‌های آشنا (که در همه کارزارهای علیه نظام نقش‌آفرینی می‌کنند) به حرکت درآمده تا ناجا و قوه قضائیه را زیر سؤال ببرند و از مشتی اشرار و اوباش مسلح حمایت کنند!

آخرین مطالب