پر بازدیدترین مطالب

تظاهرات مردم عراق در حمایت از مرجعیت بیانگر شناخت آنها از چالش‌های پیشِ روست

قرارگاه غربی، عبری و عربی برای پیشگیری از بازگشت آرامش به عراق به نظر می‌رسد دور تازه‌ای از خشونت‌ها و ترورهای سازمان یافته را از سر بگیرد.

مرجعیت طی دو دهه گذشته سه بار زمینه‌ساز آزادی مردم عراق شد. نخست آزادی از یوغ دیکتاتوری صدام، دوم‌ آزادی از اشغالگران آمریکایی و سوم هم رهایی از شرارت گروه تکفیری تروریستی داعش.

مرجعیت این بار هم با دمیدن نوای وحدت، زمینه‌ساز شکست فتنه قرارگاه غربی، عبری و عربی خواهد شد.

شعار مردم در حمایت از مرجعیت و ضدیت با آمریکا، اسرائیل و آل سعود و امارات که روز پنجشنبه و جمعه در میدان تحریر بغداد طنین‌انداز شد بیانگر شناخت مردم عراق از فرصت‌ها و چالش‌های پیش روست.

هدف قرار دادن پیشقراولان جهاد و شهادت در مبارزه با گروه تکفیری تروریستی داعش و ترور فرزندان عراق بیانگر هم‌پیمانی بقایای بعثیون، اشغالگران آمریکایی و رژیم‌های مرتجع منطقه در پشت پرده ناامنی‌هاست.

 

جناب بدهکار، خودت را به طلبکار نشان بده!

ضرب‌المثلی قدیمی می‌گوید همیشه خودت را در معرض طلبکارت قرار بده؛ یعنی همیشه خودت را به طلبکارت نشان بده که هستی. از در مغازه‌ش رد شو و به او سلام کن. تا خیالش راحت باشد.

بدترین کار این است که مدام از طلبکارت فرار کنی! وقتی او را در خیابان می‌بینی خودت را به کوچه فرعی بزنی؛ این رفتار باعث عصبی شدن طلبکار می‌شود.

مردم ایران در حال حاضر حکم طلبکار را دارند و مسئولین دولتی و غیردولتی بدهکار؛ مردم همیشه به وظایف خود عمل کردند حقوق حکومت و حاکمیت را بجا آوردند. در وقت نیاز در میدان نبرد جنگی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حضور داشتند. این ملت شهید دادند. هروقت حکومت به حضور میدانی مردم نیاز داشت، ملت دریغ نکردند!

اما حقیقتاً حکومت، اعم از دولت و غیردولت، وظایف خود را در قبال ملت انجام نداده و حقوق ملت را رعایت نکرده است. هر چه سختی، سنگینی، درد، رنج، شهادت بوده مال ملت بوده اما در عوض عمده مسئولین در رفاه و آسایش بودند.

حالا این ملت طلبکار است. وظیفه بدهکار چیست؟ بدهکار باید خود را به طلبکار نشان دهد. حداقل وظیفه مسئولین این است که خودشان را به مردم نشان دهند، بین مردم حاضر شوند، احوال ملت را بپرسند. معذرت خواهی کنند؛ بگویند ما کم‌کاری کردیم، کوتاهی کردیم، نشد، نتوانستیم، شما به بزرگواری ببخشید!

بعد از ماجرای بنزین_روحانی نه خبری از بیژن زنگنه به عنوان مسئول مستقیم کار است، نه خبری از سایر وزراست؛ رئیس جمهور که شانش اجل از این حرف‌هاست، ایشان که مدعی است صبح جمعه خبر دار شده! مجلس و رئیسش که بالکل تعطیل‌اند و ...! جالب‌تر، طلبکار شدن جماعت سلبریتی‌‌اند که هنرشان کاملاً در خدمت سیاست‌بازانی بوده که حالا بر گرده مردم سوار هستند!

آخرین مطالب