پر بازدیدترین مطالب

چه کار کنیم تا امام زمان (عج) ظهور کنند؟!

پنج حدیث از زبان خود اهل بیت (ع)

حدیث اول :

امام محمد بن علی الجواد (ع) فرمودند:

اگر برای این امر وقتی تعیین شود دلها را قساوت میگیرد و توده مردم از اسلام برمیگردند. بگویید: چه زود است!  چقدر نزدیک است! تا دل مردم آرام گیرد و فرج نزدیک شود.

الکافی،ج1، باب کراهیة التوقیت، ص 389؛

نعمانی، الغیبة، ص296?

این حدیث زیبا میفرماید به مردم بگوییم که فرج نزدیک است بدون تعیین وقت، این یعنی مردم را به نزدیک بودن ظهور ترغیب و تشویق کنیم و ایشان را به این امر امیدوار کنیم (البته بدون اینکه برای این امر زمانی را تعیین کرده باشیم) چرا که خود این کار باعث نزدیک شدن ظهور میشود

بنابراین یکی از مهمترین کارها برای این امر (چه کار کنیم تا امام زمان ظهور کنند؟) همین کار است.

حدیث دوم

امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف):

اگر شیعیان ما، که خداوند آنها را به اطاعت و بندگى خویش موفّق بدارد، در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد و اتّفاق مى داشتند و عهد و پیمان را محترم مى شمردند، سعادت دیدار (ظهور) ما به تأخیر نمى افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى شدند

کمال الدین؛ جلد 2

از حدیث فوق و اول نتیجه گرفته میشود که مردم باید برای این امر اتحاد داشته باشند.

حدیث سوم :

امام صادق(علیه السلام):

هنگامی عذاب و سختی بر بنی اسرائیل طولانی شد، در پیشگاه الهی دست به دعا برداشتند و چهل روز ضجه و گریه داشتند تا اینکه خدای تعالی به موسی و هارون وحی فرمود تا آنها را از دست فرعون نجات دهند و با این کارشان خدا از 170 سال باقیمانده غیبت صرف نظر فرمود.

بعد امام صادق میفرمایند: همچنین اگر شما (شیعیان) چنین کنید [توبه کنید و به درگاه خدا تضرع و دعا نمایید] خدای تعالی حتماً فرج ما را خواهد رساند [قبل از رسیدن به انتهایش] و اگر این کار را نکنید امر ظهور به انتهایش موکول خواهد شد!

بحارالأنوار، ج52، ص 131، حدیث134

 

در این حدیث هم اشاره شده اگر عموم مردم با اتحاد و همدلی دست به دعا برداشته و همه با هم ظهور امام زمان (عج) را بخواهند در این صورت به فرموده ی امام صادق (ع) خداوند حتما فرج را می رساند.

حدیث چهارم :

امام صادق(علیه السلام):

شبانه روز توقع ظهور صاحبت (حضرت مهدی (عج)) را داشته باش. (در هر شبت و در هر روزت توقع ظهور صاحبت را داشته باش)

بحارالأنوار؛ ج59، ص159

حدیث پنجم :

امام زمان (عج)، در پی سوالاتی که اسحاق بن یعقوب از ایشان پرسید،

اینگونه پاسخ فرمودند:

پس ببندید در سوال را از انچه برایتان سودی ندارد و خودتان را در آنچه ما شما را کفایت میکنیم به تکلف و مشقت نیاندازید و برای تعجیل در فرج بسیار زیاد دعا کنید که همانا فرج شما در آن است و سلام بر کسی که از هدایت (زیاد دعا کردن برای فرج ) تبعیت کند.

کمال الدین، ج 2، ص 483

رمز نهایی فرج

با توجه به این 5 حدیث از اهل بیت (علیهم السلام) اگر عموم مردم یکدیگر را به نزدیکی ظهور ترغیب و تشویق کنند و همه با هم و به صورت همگانی در همه ی زمانها و مکانها با اتحاد زبانی و قلبی همراه با گریه و ضجه با دلهای از همه جا بریده دعای بسیار کنند و فرج امام زمان (عج) را از خدا بخواهند و توقع ظهور را داشته باشند، خداوند هم حتما فرج را میرساند.

در یک کلام: دعای همگانی همه ی شیعیان (بیداری شیعیان از این غفلت از دعا برای فرج امام زمان (عج) رمز نهایی و اصلی ظهور است که اگر بشود کار تمام است اما متاسفانه دشمن تا به حال موفق تر بوده است تمام هدف دشمنان (آمریکا و انگلیس و اسرائیل و عربستان و... وهابیت و ناصبیت و...) درگیر کردن شیعیان با یکدیگر و ایجاد اختلاف به هر طریقی که شده حتی با دین!!!

و ترور شیعیان در عربستان، عراق، بحرین و سوریه، یمن و... و از همه مهم تر غافل کردن شیعیان از یاد و نام امام زمانشان و غفلت از دعا برای ظهور ایشان است و در نهایت تاخیر در ظهور و دشمنی با امام زمان (عج)...

 منبع: جنبش مصاف