پر بازدیدترین مطالب

خرابکاری در تأسیسات نطنز و برخی موضع گیری های اعضای دولت

خطیب‌زاده: پاسخ‌های مختلفی باید به رژیم صهیونیستی داده شود

سخنگوی وزارت خارجه درباره حادثه نطنز: این یک تروریسم هسته‌ای بود که می‌توانست به فاجعه انسانی بینجامد و پاسخ‌های مختلفی باید به رژیم صهیونیستی داده شود.

وزیر خارجه و نمایندگی ما پیگیر این موضوع است و امروز یا فردا اقدامات اعلام می‌شود. برخی اقدامات در مسیر غیر آشکار خود انجام خواهد شد و شاید هیچ‌گاه گفته نشود.

ظریف: انتقام نطنز را با پیشرفت‌های هسته‌ای خواهیم گرفت

ضروری است که  از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای در این شرایط حساس حفاظت مناسب صورت گیرد. مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی صراحتا گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌های ظالمانه را نخواهند داد و اکنون تصور می‌کنند به هدف خود می‌رسند.

ولی صهیونیست‌ها پاسخ خود را در پیشرفت‌های بیشتر هسته‌ای خواهند گرفت. نطنز قوی‌تر از گذشته با استفاده از ماشین‌های پیشرفته‌تر ساخته خواهد شد.

اگر فکر می‌کنند دست ما در مذاکره ضعیف شده است، اتفاقا این عمل زبونانه موضع ما را در مذاکرات قوی‌تر خواهد کرد و طرف‌های مذاکره باید بدانند اگر تاکنون با تاسیسات غنی سازی با ماشین‌های نسل اول مواجه بودند الان نطنز می‌تواند مملو از سانتریفیوژ‌های پیشرفته با چند برابر توان غنی‌سازی باشد.

صهیونیست‌ها می‌خواهند انتقام توفیقات در مسیر لغو تحریم‌های ظالمانه را از مردم ایران بگیرند، ولی ما اجازه نخواهیم داد و انتقام این اقدامات را از خود صهیونیست‌ها خواهیم گرفت.

ربیعی: ریشه خرابکاری نطنز، عصبانیت به دلیل احیای برجام است

سخنگوی دولت: پاسخ به خرابکاری نطنز در موقع خود داده می‌شود. برای ما کاملا روشن است ریشه این اقدام، عصبانیت دشمنان صهیونیستی از تلاش طرف‌های برجام برای احیای کامل این توافق در هفته‌های گذشته است و هدف نهایی آن جلوگیری از ادامه این روند دیپلماتیک سازنده است.

از همه طرف‌های برجام و همینطور دولت آمریکا که خود را طرفدار دیپلماسی می‌داند، انتظار داریم که این حمله را محکوم کرده و تعهد خود را به اعلام تعارض اقدامات خرابکارانه و تروریستی را با فرایندهای دیپلماتیک جاری اعلام کنند.

آخرین مطالب